Loading, please wait.

Summer Sport School

Summer Sport School

Program Hakkında

İlk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik İHÜ Yaz Okulları kapsamında düzenlenen “Spor Programı”, 5-12 yaş aralığındaki (2010-2017 doğumlu) öğrencilerin yaz tatillerini dolu dolu ve kültürel-sportif anlamda kendilerini geliştirebilmeleri amacıyla yoğun eğitim ve aktivitelerin olduğu bir programdır.

Ülkemizin seçkin okullarından öğrencilerin katılımıyla düzenlenen program; hem eğlenerek öğrenilmesi ve öğrenilenlerin davranışa dönüştürülmesi, hem katılımcıların kendi yeteneklerinin ve potansiyellerinin farkına varmalarını sağlayarak yetkinliklerinin artırılması, hem de ülkemizin en iyi üniversitelerinden birinde dört dörtlük bir kampüs deneyimi yaşatması bakımından eşsiz bir etkinlik konumundadır.

Programa Kimler Katılabilir?

İHÜ Yaz Okulu Spor Programı’na 5-12 yaş aralığındaki (2010-2017 doğumlu) öğrenciler başvurabilir.

Başvurular değerlendirilerek sonuçlar, katılmaya hak kazananlarla paylaşılmaktadır.

Program Tarihi

5 hafta süreli program, gündüzlü olarak düzenlenmektedir. Katılımcılar, kayıt oldukları programın başlangıç tarihinden itibaren her gün ders programındaki derslere katılmaktadırlar.

Katılmak isteyenler aşağıdaki dönemlerden birine ya da ikisine birden başvuru yapabilirler.  

1. Dönem: 20 Haziran - 29 Temmuz 2022  (5 Hafta) (11 - 15 Temmuz haftası bayram tatilidir)

2. Dönem: 01 Ağustos - 02 Eylül 2022  (5 Hafta)

Programın İçeriği

Alanında uzman eğitimcilerin ve spor koçlarının uygulamalı dersler ve seminerler vereceği programda; Resim, Müzik, Satranç, Dil, Bilim, Robotik, Karate, Futbol, Basketbol, Okçuluk, Yüzme, Masa Tenisi, Mangala, Akıl Oyunları gibi dersler de icra edilmektedir. Ayrıca bilgi yarışmaları ve kültürel aktiviteler gibi eğlenceli etkinlikler de yapılmaktadır.

Program Ücreti

Program 5.000 TL'dir. Ödemeler EFT, online ödeme veya peşin yapılabilmektedir.

Eğitim ve sunulan aktivitelere ek olarak; öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı program ücretine dâhildir.

Son Başvuru Tarihi: 26.06.2022

Photos